Koho zajímá etické, férové, celospolečensky prospěšné, případně bezúročné bankovnictví, ať si prostuduje weby a informace o těchto bankách:
A proč by Vás mohlo etické bankovnictví zajímat?

Etické banky posilují udržitelně vykonávaný business, místní prosperitu a reálné hospodářství (oproti finančním spekulacím). Jsou stabilní, poskytují slušné zhodnocení peněž a dostupné úvěry a klienti je milují.

Pro více informací klikněte na název článku "Etické bankovnictví"...
***

Víte, co se děje s vašimi penězi v bance? Možná jsou využity pro finanční podporu mikropivovaru v Polabí. Možná podporují český průmysl a možná zahraniční. Možná minnesotský povrchový důl, možná finanční spekulaci s kukuřicí a přesun české textilky do Asie. Nejspíše jsou investovány do složitých fondů indexů indexů, kterým skoro nikdo nerozumí, podléhají volatilitě globálních trhů a nestálosti investičních bublin. Mají tohle vaše peníze rády? A Vy?

V řadě zemí existují ETICKÉ BANKY, které tyto zaběhnuté praktiky mění. Investují výhradně do udržitelného businessu, komunitních projektů a podobně. Investují do reálného hospodářství a vyhýbají se spekulativnímu finančnictví. Jejich klienti vidí, komu banka půjčuje a klienti jsou často spoluvlastníky banky. Etické banky v úvahu neberou jen zisk, ale také společenskou a environmentální udržitelnost. Nemaximalizují „Profit“, ale „People + Planet + Profit“. Poskytují slušné zhodnocení peněž a dostupné úvěry. Aby ne, ukazuje se, že receptem pro spolehlivé zhodnocení je právě dlouhodobá udržitelnost. A nejenom, že etické banky investují do udržitelného businessu, jsou samy velmi stabilní a na rozdíl od komerčních bank byly stabilní i v průběhu krize po roce 2008 (za řadu studií například http://glopolis.org/cs/clanky/studie-banky-ve-vlastnictvi-klientu/).
04.10.2013 14:01:21
Patrik Nový
Pokus
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1 | 50%)
Ne (0 | 0%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one